Yama Hakkında

Bu Türkçe yama paketi, Grand Theft Auto V isimli açık dünya ve aksiyon oyunu için Türkçe dil dosyalarını içerir. Yama kurulumundan sonra oyunu tamamen Türkçe olarak oynayabilirsiniz. Menü, arayüz, senaryo, diyaloglar, notlar, altyazılar 100% oranında Türkçe’ye çevrilmiştir. Oyunun Steam, Epic Games, Rockstar Games Launcher platformuyla uyumludur. Çeviri Technogame tarafından yapılmış, kurulum dosyası GTA TR tarafından hazırlanmıştır.

Kurulum

Yamanın tüm dil dosyaları indireceğiniz RAR dosyasının içindedir. Kurmak için aşağıdaki adımları takip ediniz.

 1. Yama dosyalarını indirin. İndirmiş olduğunuz ovisetup.exe dosyasını açarak bilgisayarınıza kurun.
 2. OpenIV yazılımını açarak, GTA V için “Windows” platformunu seçin. Oyunun kurulu olduğu dizini seçerek devam edin. Menüden “Tools” seçeneğini, ardından “ASI Manager” seçeneğini seçin. Açılan pencerede “ASI Loader” ve “OpenIV.ASI” için “Install” tuşuna tıklayarak ikisini de kurun, onay pencerelerini onaylayın.
 3. Menüden tekrar Tools’a tıklayıp “Package Installer” seçeneğini seçin. İndirmiş olduğunuz “GTATR – GTA V Türkçe Yama v1.6.oiv” uzantılı yama dosyasını seçerek devam edin, klasör seçeneği kısmında “mods folder”ı seçerek kurulumu başlatın.
 4. Yama kurulumu tamamlandı. Oyun ayarlarından altyazıları açmayı unutmayın.

Oyun Dizinleri

Oyunun kurulu olduğu klasörü bulmakta zorluk çekiyorsanız, aşağıdaki default kurulum dizinleri size yol gösterebilir.

 • STEAM: C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Grand Theft Auto V\
 • EPIC: C:\Program Files\Epic Games\GTAV\
 • ROCKSTAR: C:\Program Files\Rockstar Games\Grand Theft Auto V\

Problem Çözümleri

 • Oyunun bazı güncellemeleri yamada uyumsuzluk yaratmaktadır, ancak yamayı kaldırıp tekrar kurmak bu sorunu “genellikle” çözmektedir. Oyuna gelen bir güncellemeden dolayı yamayla beraber oyuna giremiyorsanız yamayı kaldırıp tekrar kurmayı deneyebilirsiniz.
  • Bu işlem için “mods” klasörünü tamamen kaldırıp, yamayı baştan kurmanız gerekmektedir.
 • GTA: Online’a Türkçe yama ile beraber girilmemektedir. Zaten giriş yapılamayacağı için herhangi bir ban durumu söz konusu değildir, yama yalnızca hikaye modunda çalışmaktadır. Ancak GTA: Online’a girmek için yamayı deaktif hale getirmeniz gerekmektedir.
  • Deaktif hale getirmek için OpenIV yazılımında menüden “Tools” seçeneğini seçerek “ASI Manager”a tıklayın. Açılan ekranda tüm seçenekleri “NOT INSTALLED” veya “DISABLED” konumuna getirin.

Ekran Görüntüleri