Hakkında

YAMATR, 2019 yılında yamatr.com internet adresi üzerinde yayın yapmaya başlayan bir internet sitesidir. Bu internet adresi altında çeşitli video oyunlarının farklı kişiler veya çeviri ekipleri tarafından hazırlanan Türkçe yamalarını tek bir çatı altında toplamak amaçlanmıştır. YAMATR tamamen ücretsizdir ve ücretsiz kalacaktır.

YAMATR’de yayınlanan bilgiler ve dosyalar, editörler tarafından düzenlenip paylaşılır. Her oyun yaması sayfasında yamanın oluşumunu üstlenmiş kişilere ve çeviri ekiplerine yer verilir. Aynı zamanda oyunla ilgili temel bilgiler, geliştiricisi ve dijital mağaza sayfalarına yer verilir.

Neden YAMATR?

  • YAMATR’de yama dosyaları hakkında bilgiler sadelik ve düzen içinde verilir. Kafa karıştırıcı yönergeler, kurulum talimatları veya işlemler yoktur.
  • Paylaşılan yama dosyaları, kullanıcıları korumak adına YAMATR tarafından kontrol edilir ve virüs taraması yapılır. Sitemizde zarar verme amaçlı yazılımlar barındırılmaz.
  • Yamaların büyük bir kısmı YAMATR.com sunucularında barındırılır. 3. parti dosya paylaşım servisleri, yama dosyaları büyük olmadığı sürece kullanılmaktan kaçınılır. Bu sayede indirme işlemi daha rahat ve stabil gerçekleşebilir.
  • Sıkça karşılaştığımız, bazıları zararlı yazılımlara yönlendiren çeşitli link kısaltma siteleri YAMATR’de asla kullanılmaz.
  • Yama dosyalarının mümkün olan durumlarda en sade ve “ham” hali paylaşılır. Yamaların çeşitli otomatik-kurulum dosyaları (setup) yerine, mümkünse sadece değişmesi gereken dosyaları sizinle paylaşırız. Bu şekilde hem yama boyutundan tasarruf edilmiş, hem de gereksiz yazılımlardan kurtulunmuş olunur.
  • Yama kurulumları mümkün olduğunca basit ve bilgisi olmayan kişilerin bile gerçekleştirebileceği sadelikte ve kolaylıkta anlatılır. Yapmanız gereken tüm işlemler, adım adım, sırayla anlatılır.
  • YAMATR, karşılaşabileceğiniz hatalarla ilgili çözüm önerileri sunar. Sık karşılaşılan sorunlar için çeşitli çözümleri yama sayfalarında bulabilirsiniz.
  • YAMATR, paylaşılan yamaların güncelliğini korumasını amaçlar. Çeviri yapan kişinin veya ekibin paylaştığı son çeviri dosyalarının en güncel halini ve oyunun son sürümüyle uyumlu yamaları YAMATR’ye eklemeye gayret gösteriyoruz.
  • İletişimin çift taraflı gerçekleşmesi adına YAMATR sizi dinler. Önerileriniz, talepleriniz ve şikayetleriniz her zaman bizim için değerli olacak.