Yama Hakkında

Bu Türkçe yama paketi, Fallout: New Vegas isimli kıyamet sonrası temalı RPG oyunu için Türkçe dil dosyalarını içerir. Yama kurulumundan sonra oyunu tamamen Türkçe olarak oynayabilirsiniz. Menü, senaryo, görevler, diyaloglar, notlar, terminaller, altyazılar 100% oranında Türkçe’ye çevrilmiştir. Yamada Türkçe karakterler desteklenmektedir. Oyunun Steam platformuyla, Update 7 (1.4.0.525) sürümüyle ve Ultimate Edition ile uyumludur. Çeviri Oyun Çeviri tarafından yapılmıştır.

Kurulum

Yamanın tüm dil dosyaları indireceğiniz RAR dosyasının içindedir. Kurmak için aşağıdaki adımları takip ediniz.

  1. Yama dosyalarını indirin.
  2. Oyunun kurulu olduğu oyun ana dizinine girin ve indirmiş olduğunuz “Fallout New Vegas” klasörünün içindeki tüm dosyaları oyunun ana dizinine atın.
  3. Windows’ta “Belgeler/My Games/FalloutNV” klasörünü bulun ve indirmiş olduğunuz RAR dosyasında aynı yolda bulunan Fallout.ini ve FalloutPrefs.ini dosyalarını bu dizine atın. Dosyanın üzerine yazması için onay verin. (Bu adım oyun seçeneklerinizi sıfırlayabilir.)
  4. Fallout: New Vegas Launcher’daki “Data Files” seçeneğinde “FalloutNV-TR.esp” seçeneğini işaretli konuma getirin.
  5. Yama kurulumu tamamlandı.

Oyun Dizinleri

Oyunun kurulu olduğu klasörü bulmakta zorluk çekiyorsanız, aşağıdaki default kurulum dizinleri size yol gösterebilir.

  • C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Fallout New Vegas\

Problem Çözümleri

  • Yama kurulumundan sonra hata alıyor veya bazı metinler halen İngilizce olarak gözüküyorsa, “Courier’s Stash” isimli ek paketi edinmeyi deneyebilirsiniz. Yama Ultimate Edition sürümüne uygun tasarlandığından bu DLC’yi edinmek sorunu çoğu zaman çözmektedir.