Yama Hakkında

Bu Türkçe yama paketi, Bethesda’nın The Elder Scrolls serisinin 5. oyunu Skyrim’in Special Edition sürümünü Türkçe’ye çevirmenize, oyunu ve oyuna dahil tüm DLC’leri Türkçe olarak oynamanıza olanak sağlar. NPC diyalogları, oyuncu konuşmaları, ekran bildirileri, nesneler, büyüler, kitaplar, notlar, mektuplar, günlükler, görev açıklamaları ve tabelalar Türkçe’ye çevrilmiştir. Onbinlerce satır ve bir milyona yakın kelime çevirisi yapılmıştır. Oyundaki şiir ve şarkıların da kulağa hoş gelmesi ve kafiyelerin tutması için bazı yerlerde kelimelerle oynansa da orijinaline benzer anlamlar vermeye çalışıldı. Steam gibi platformlarla uyumludur, ancak eski standart sürümle uyumlu değildir. Çeviri Special Edition için optimize edilmiştir ve Crewals tarafından yapılmıştır.

Bu yama oyunun Special Edition sürümü içindir. Eğer oyununuz standart sürüm ise bu yama çalışmayacaktır.

Yamaya Dahil DLC’ler

  • Hearthfire DLC Türkçe Yama
  • Dragonborn DLC Türkçe Yama
  • Dawnguard DLC Türkçe Yama

Kurulum

Yamanın tüm dil dosyaları indireceğiniz RAR dosyasının içindedir. Kurmak için aşağıdaki adımları takip ediniz.

  1. Yama dosyalarını indirin ve oyununuzda farklı modlar varsa kaldırın.
  2. Oyunun kurulu olduğu oyun ana dizinine girin ve indirmiş olduğunuz indirmiş olduğunuz “Skyrim Special Edition” klasörünün içindeki dosyaları olduğu gibi oyunun ana dizinine atın.
  3. Oyuna girip menüden “Mods”u seçtikten sonra aşağıdaki seçeneklerden “Load Order”a tıklayıp “sseturkishmod.esp”i etkinleştirin.
  4. Yama kurulumu tamamlandı. Oyundan çıkıp tekrar giriş yapın ve altyazıları açmayı unutmayın. Altyazı seçeneklerine oyuna başladıktan sonra ESC’ye basarak, SİSTEM > AYARLAR > Görüntü kısmından ulaşabilirsiniz.

Oyun Dizinleri

Oyunun kurulu olduğu klasörü bulmakta zorluk çekiyorsanız, aşağıdaki default kurulum dizinleri size yol gösterebilir.

  • C:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Skyrim Special Edition\

Problem Çözümleri

  • Oyunda Türkçe yamayla beraber farklı modlar kullanmak oyunda sorunlara yol açabilir. Diğer tüm modları deaktif etmeniz önerilir.
  • Oyun Bethesda.net hesabı için mail adresinizi istediğinde, klavyenizde Alt Gr+Q ile “@” yapamıyorsanız, bilgisayar ayarlarından klavyeyi İngilizce diline ayarladıktan sonra klavyenizden Shift+2 kombinasyonuna basarsanız “@” işareti yapabilirsiniz.

Ekran Görüntüleri