Yama Hakkında

Bu Türkçe yama paketi; Resident Evil 3 isimli (1999 yapımı olan Resident Evil 3: Nemesis’in baştan yapımı) aksiyon ve korku temalı oyun için Türkçe dil dosyalarını içerir. Yama kurulumundan sonra oyunu tamamen Türkçe olarak oynayabilirsiniz. Menü, senaryo, görevler, diyaloglar, notlar, altyazılar 100% oranında Türkçe’ye çevrilmiştir. Multiplayer içerikler çeviriye dahil değildir. Yama Türkçe karakterleri desteklemektedir. Çeviride argo ve küfür bulunmaktadır. Oyunun Steam platformuyla uyumludur. Çeviri reasoN tarafından yapılmıştır.

Kurulum

Yamanın tüm dil dosyaları indireceğiniz RAR dosyasının içindedir. Kurmak için aşağıdaki adımları takip ediniz.

  1. Yama dosyalarını indirin.
  2. İndirmiş olduğunuz “Mod Kurulum” klasörünü masaüstüne çıkartın ve içindeki “Modmanager.exe” dosyasını çift tıklayarak açın. “Choose game” seçeneğinden “Resident Evil 3 Remake” seçeneğini seçin.
  3. Program oyun dizinini bulamazsa “Define game path” seçeneği ile oyun ana dizinde bulunan “RE3.exe” dosyasını seçin.
  4. Masaüstüne çıkartmış olduğunuz “Mod Manager” klasörünün içinde oluşan “Games/RE3R/Mods” klasörüne, indirmiş olduğunuz “RE3 Remake – Turkce Yama.rar” dosyasını olduğu gibi atın.
  5. Programda “Refresh mod list”e, ardından “Mod List”e tıkladıktan sonra ekranda gözüken “Turkce Yama” seçeneğini aktif edin.
  6. Yama kurulumu tamamlandı. Oyun ayarlarından altyazıları açmayı unutmayın.

Oyun Dizinleri

Oyunun kurulu olduğu klasörü bulmakta zorluk çekiyorsanız, aşağıdaki default kurulum dizinleri size yol gösterebilir.

  • C:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\RE3\

Problem Çözümleri

  • Kurulumun 4. adımında program klasöründe “Games/RE3R/Mods” dizini otomatik olarak oluşmazsa el ile oluşturabilirsiniz.

Ekran Görüntüleri