Yama Hakkında

Bu Türkçe yama paketi, Red Dead Redemption 2 isimli kovboy temalı, açık dünya ve macera-aksiyon oyunu için Türkçe dil dosyalarını içerir. Yama kurulumundan sonra oyunu tamamen Türkçe olarak oynayabilirsiniz. Çeviri el çevirisidir, makine çevirisi değildir. Menü ve arayüz, hikaye, diyaloglar, görevler, senaryo, altyazılar 100% oranında Türkçe’ye çevrilmiştir. Yamada Türkçe karakterler desteklenmektedir. Yamanın sitemizden indirilebilen versiyonunda “.exe” dosyası bulunmamaktadır ve Türkçe font sorunu Mod Loader ile giderilmiştir. Oyunun Steam, Epic Games ve Rockstar Games Launcher platformlarıyla uyumludur. Çevirinin Anonymous Çeviri tarafından yapıldığı söylenmektedir.

Kurulum

Yamanın tüm dil dosyaları indireceğiniz RAR dosyasının içindedir. Kurmak için aşağıdaki adımları takip ediniz.

  1. Yama dosyalarını indirin.
  2. Oyunun kurulu olduğu oyun ana dizinine girin ve indirmiş olduğunuz “Red Dead Redemption 2” klasörünün içindeki tüm dosyaları olduğu gibi oyunun ana dizinine atın.
  3. Yama kurulumu tamamlandı. Oyun ayarlarından altyazıları açmayı unutmayın.

Devre Dışı Bırakmak

Türkçe Yama hikaye modu için geçerlidir ve Red Dead Online’a girmeden önce devre dışı bırakmanız gerekir. Yamayı devre dışı bırakmak için, oyun ana dizinine atmış olduğunuz “dinput8.dll” dosyasının ismini değiştirebilir veya farklı bir dizine taşıyabilirsiniz. Yamayı tamamen kaldırmak için ana dizine atmış olduğunuz tüm yama dosyalarını silmeniz yeterlidir.

Problem Çözümleri

  • Oyunun Rockstar Games Launcher sürümünde yamayı çalıştırmakta sorun yaşıyorsanız; Rockstar Games Launcher kısayoluna sağ tıklayarak, Özellikler ekranında “Yönetici olarak çalıştır” seçeneğini açık konuma getirin.

Oyun Dizinleri

Oyunun kurulu olduğu klasörü bulmakta zorluk çekiyorsanız, aşağıdaki default kurulum dizinleri size yol gösterebilir.

  • C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Red Dead Redemption 2\
  • C:\Program Files\Epic Games\Red Dead Redemption 2\
  • C:\Program Data\Rockstar Games\Red Dead Redemption 2\