Yama Hakkında

Bu Türkçe yama paketi, L.A. Noire isimli dedektiflik ve macera temalı oyun ve ek paketi için Türkçe dil dosyalarını içerir. Yama kurulumundan sonra oyunu tamamen Türkçe olarak oynayabilirsiniz. Menü, arayüz, davalar, senaryo, diyaloglar, altyazılar 100% oranında Türkçe’ye çevrilmiştir. Ek paketler dahil değildir. Oyunun Steam platformuyla uyumludur. Çeviri Oyun Çeviri tarafından yapılmıştır.

Kurulum

Yamanın tüm dil dosyaları indireceğiniz RAR dosyasının içindedir. Kurmak için aşağıdaki adımları takip ediniz.

  1. Yama dosyalarını indirin.
  2. Oyunun kurulu olduğu oyun ana dizinine girin ve indirmiş olduğunuz “L.A.Noire” klasörünün içindeki tüm dosyaları oyunun ana dizinine atın. Dosyaların üzerine yazması için onay verin.
  3. Yama kurulumu tamamlandı. Oyun ayarlarından altyazıları açmayı unutmayın.

Oyun Dizinleri

Oyunun kurulu olduğu klasörü bulmakta zorluk çekiyorsanız, aşağıdaki default kurulum dizinleri size yol gösterebilir.

  • C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\L.A.Noire\

Problem Çözümleri

  • Yamayı kurmadan önce yedek almanız önemle tavsiye edilir. Eğer oyun hataları, siyah ekran, oyundan atmalar, haritaların gözükmemesi gibi sorunlarla karşılaşırsanız Türkçe yamayı kaldırıp tekrar yüklemek sorununuzu çözebilir. Bu işlemden sonra grafik paketi sorusuna hayır cevabını verin.
  • Altyazılar eğer küçük görünüyorsa, yama kurulumunun ardından oyun ayarlarındaki grafik seçenekleri kısmından “Arayüz Boyutu” ayarını “Büyük” olarak ayarlayınız.