Yama Hakkında

Bu Türkçe yama paketi, Gun isimli açık dünya ve kovboy, western, vahşi batı temalı oyun için Türkçe dil dosyalarını içerir. Yama kurulumundan sonra oyunu tamamen Türkçe olarak oynayabilirsiniz. Menü, hikaye, diyaloglar, senaryo, altyazılar 100% oranında Türkçe’ye çevrilmiştir. Yamada Türkçe karakterler sınırlı olarak desteklenmektedir. Oyunun Steam platformuyla uyumludur. Çeviri Why Not Çeviri tarafından yapılmıştır.

Kurulum

Yamanın tüm dil dosyaları indireceğiniz RAR dosyasının içindedir. Kurmak için aşağıdaki adımları takip ediniz.

  1. Yama dosyalarını indirin.
  2. Oyunun kurulu olduğu ve “Gun.exe” dosyasının bulunduğu oyun ana dizinine girin ve indirmiş olduğunuz “GUN” klasörünün içindeki dosyayı olduğu gibi oyunun ana dizinine atın.
  3. Yama kurulumu tamamlandı. Oyun ayarlarından altyazıları açmayı unutmayın.

Oyun Dizinleri

Oyunun kurulu olduğu klasörü bulmakta zorluk çekiyorsanız, aşağıdaki default kurulum dizinleri size yol gösterebilir.

  • C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\GUN\

Problem Çözümleri

  • Yamayı kurduktan sonra, oyunda ilk bölümde ESC tuşuna basıldığında oyundan atma problemi yaşanmaktadır. İlk bölümde gemi enkazından kurtulduktan sonra bu problem bir daha yaşanmamaktadır. Bu problemin çözümü olmadığı için o kısma kadar ESC tuşuna basmayınız.
  • Oyun 2005 yapımı olduğundan geniş ekran monitörleri desteklememektedir. Geniş ekrana sahip bir monitör kullanıyorsanız isteğe bağlı olarak geniş ekran modunu kullabilirsiniz. Bunun için indirmiş olduğunuz RAR dosyasının içindeki “Problem Çözümleri\Gun Widescreen Fix\” klasöründeki tüm dosyaları oyunun kurulu olduğu ana dizine atın.

Ekran Görüntüleri